Haber

Son Dakika: Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na verilen hapis cezasının ardından yurda dönüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Hangi davanın karar duruşması . İmamoğlu, dava sonucunda 2 yıl 7 ay 15 gün ceza alırken, Almanya gezisinde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu çok konuşulacak bir saldırıya uğradı.

KILIÇDAROĞLU EVE DÖNÜYOR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na verilen cezanın ardından yurda dönme kararı aldı. Almanya’dan özel uçakla gelmesi beklenen Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki saatlerde İstanbul’a inmesi bekleniyor.

ELEŞTİRİ TARAFINDAN ELEŞTİRİLDİ

Kemal Kılıçdaroğlu, duruşma günü İstanbul’da İmamoğlu’nun yanında değil, Almanya’da olduğu gerekçesiyle sert eleştirilere maruz kaldı. İmamoğlu’nu telefonla arayıp takviye istediği belirtilen Kılıçdaroğlu, daha sonra sosyal medya hesabından bir görüntü paylaştı.

Kılıçdaroğlu, paylaştığı görsele şu notu düştü

“Cumhurbaşkanı Ekrem ve İstanbul halkının yargılandığı davanın hakimi.” Şüphesiz Süleyman Soylu’ya söylenmiştir”

“BU İNSANLAR İNSAN DEĞİL”

Beraat dışında bunu söyleyen hakimin her kararı saray talimatının ve kumpasın itirafı olacaktır. Sarayı son kez uyarıyorum, elinizi yargıdan çekin. Bu insanlar evsiz değil. Kararını ver.”

EKREM İMAMOĞLU NEDEN YARGILANIYOR?

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında 4 Kasım 2019’da “31 Mart seçimini iptal edenler aptaldır” sözleri nedeniyle iddianame hazırladı.

Cumhuriyet savcısı, Ekrem İmamoğlu’nun “komisyon görevi yapan kamu görevlilerini zincirleme şekilde aşağılama” suçundan 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Görüşte, Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) ‘siyasi yasak’ anlamına gelen 53’üncü maddesinin İmamoğlu hakkında da uygulanması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu